ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

خدمات درمانی

خدمات درمانی در حال ارائه در سلول درمانی

هر روش درمانی در علوم پزشکی قبل از آن که بتواندبه صورت عمومی در اختیار بیماران قرار گیرد لازم است که مراحل کاملا مشخصی را طی نماید.این مراحل که بعد از انجام آزمایشات اولیه در آزمایشگاه عبارتند از مطالعات حیوانی و مطالعات بالینی برای اطمینان از سالم بودن و کارآمد بودن انجام میشوند.در مرحله مطالعات حیوانی ضمن برررسی عوارض روش ،ساز و کار های درمانی نیز مورد مطالعه قرار میگیرند تا با دانش کافی بتوان روش را در بیماران مورد ارزیابی قرار داد.

 

در مطالعات بالینی که خود حداقل 3 مرحله قبل از ورود به بازار و یک مرحله بعد از وزود به بازار را دارند،ابتدا سالم بودن روش درمانی در یک جمعیت محدود مورد ارزیابی قرار میگیردتا در مرحله بعدی ،کارآیی و کارآمدی آن در درمان بیماری مورد نظر ،مورد بررسی قرار گیرد.

 

بعد از انجام کارآزمایی های بالینی مرحله 1-2 در مرحله 3روش مورد بحث با روش های موجود ویا با دارو مقایسه شده و در صوری که در این مرحله نیز نتایج حاکی از تاثیرات درمانی باشند،محصول بعد از اخذ مجوز از سازمان های ناظر بهداشتی در ایران،وزارت بهداشت و درمانی ،مجوز فروش اولیه را دریافت می نماید تا بعد از انجام مطالعه فاز 3 در بازار امکان استفاده از این روش به صورت گسترده در جامعه بیماران فراهم گردد.

 

خدمات درمانی که در این واحد به صورت عموم ارائه میشوند،در واقع روشهایی هستند که عملکرد و کارایی آن ها قبلا در سایر مراکز تحقیقاتی سراسر دنیا و یا پژوهشگاه رویان مورد ارزیابی قرار گرفته و امکان ارائه آنها به صورت خدماتی فراهم شده است.با این حال برخی از این روش ها ممکن است هنوز روند اخذ مجوز را از وزات بهداشت به اتمام نرسانده باشند که در این خصوص به بیماران توضیح کامل داده می شود.

 

 a-1

1.تزریق سلول های ملانوسیت برای بیماران مبتلا به ویتیلیگو

این روش درمانی برای بیماران مبتلا به ویتیلیگو موضعی که به هیچ یک از درمان های قبلی پاسخ نداده اند ارائه میگردد و در آن سلول های ملانوسیت خود بیمار بدون انجام اشعه درمانی اضافی در موضع تزریق می شود

 a-2

2.کشت و پیوند سلول های بنیادی لیمبال

این روش درمانی برای بیماران مبتلا به نقض سلول های بنیادی لیمبال ناشی از از سوختگی های شیمیایی که به صورت یک طرفه است ،ارائه میشود و در آن به جای پیوند قرنیه، سلول های بنیادی لیمبال خود بیمار روی پرده آمنیوتیک کشت داده شده و برای بیمار پیوند میشود
a-3

 

3.کشت و پیوند سلول های فیبروبلاست

 

این روش درمانی به طور عمده برای بیمارانی ارائه میشود که دچار اسکار ناشی از آکنه در پوست خود شده اند.در این روش درمانی سلول های به دست آمده از بیوپسی پوستی خود بیمار در آزمایشگاه کشت شده و طی سه نوبت به آنها تزریق میشود. 

 

 b-1

4. کشت و پیوند سلول های غضروفی

در بیمارانی که دچار کندگی غضروف متعاقب تروما و یا آرتروز شده اند از این روش استفاده می شود. برای بیمارانی که دچار کندگی غضروف شده اند، تکه های بافتی خارج شده جهت کشت سلول های غضروفی به مرکز ارسال و بعد از کشت سلول ها به همراه حامل فیبرین گلو در ناحیه کنده شده قرار داده می شود. برای بیماران آرتروزی لازم است ابتدا توسط آرتروسکوپ از نقاطی که تحمل وزن ندارند یک بیوپسی تهیه شود و هنگام پیوند هم لازم به جراحی مجدد نیست و سلول ها تنها در فضای داخل مفصلی تزریق می شوند.

 b-2

5. اضافه کردن سلول های بنیادی مغز استخوان و یا مزانشیمی به TCP برای استفاده در ضایعات استخوانی

ماده تری کلسیم فسفات امروزه به طور رایج برای ترمیم استخوانی مورد استفاده است. برای افزایش کارآیی این ماده، در ترمیم شکستگی های جوش نخورده، ابتدا سلول های بنیادی مغز استخوان بیمار  از نمونه آسپیره شده جدا و بعد از اضافه کردن آن ها به TCP برای بیمار پیوند زده می شوند. همچنین در این روش می توان از سلول های کشت شده مزانشیمی نیز استفاده کرد.

 
 b-3

6. تولید فیبرین گلو برای استفاده در جراحی

فیبرین گلو به عنوان حامل سلولی و همچنین یک چسب بافتی مصرف زیادی در جراحی و سلول درمانی که توسط مرکز سلول درمانی در شرایط کاملا استاندارد تهیه می شود.

 
 b-4

 

7.جمع آوری و پردازش پرده آمنیوتیک جهت استفاده در کشت و جراحی

 

مصرف پرده آمنیوتیک در جراحی های چشم و همچنین سوختگی های پوستی می تواند تا اندازه زیادی مشکل این بیماران را برطرف کند با توجه به اهداف مرکز،این ماده با استفاده از روش های استاندارد تولید شده و در اختیار پزشکان و یا بیماران قرار میگیرد. 

 

 b-5

8.پردازش سرم خون بندناف برای کاهش التهاب چشم

استفاده از سرم خون بند ناف میتواند به طور موثری موجب کاهش التهاب بعد از جراحی و یا آزردگی های چشم شود که توسط مرکز تولید شده ودر اختیار بیماران قرار میگیرد.